A következő címkéjű bejegyzések mutatása: A két herceg. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: A két herceg. Összes bejegyzés megjelenítése

2021. január 4., hétfő

A két herceg spoileres kibeszélője


Nagyon sok kérdést, gondolatot kapok a Vágymágusok 2. része, A két herceg kapcsán. Főleg a könyv vége okoz erős érzéseket :) 

Felmerült, hogy tartsak spoileres kibeszélőt, vagyis olyan élő adást, ahol nem kell figyelnünk azokra, akik még nem olvasták a sorozatot, hanem szabadon lehet gondolkozni, asszociálni, bármit kérdezni, vagy épp a szereplőket jó alaposan kibeszélni. Ilyesmit még sosem tartottam, de hát kalandra fel, mindenből van egy első alkalom. 

Egy exkluzív adás lesz az On Sai szupertitkos vinyó csoportban január 30-án, szombaton 17 órakor. Simán csak leülök a gép elé a teámmal és várom a kérdéseket :)

Szeretettel várok mindenkit!

A csoporthoz itt lehet csatlakozni. 

 

2020. december 21., hétfő

Videó - A két herceg online könyvbemutatója

 A 2020 az online adások éve, aminek megvan az előnye, például kétórás csevegésekkor sem dobják ki a teremből az embert :)

Köszönöm a sokféle kérdést, gondolatot, amit hoztatok. Sajnálom, hogy csúszott a könyv, és így még csak páran tudtátok olvasni, de remélem, karácsonyra mindenkinek odaér, és nagy öröm lesz a fa alatt :)

Aki nem látta a beszélgetést, és kíváncsi rá, itt meg tudja nézni.


2020. november 28., szombat

A két herceg - online könyvbemutató


A Vágymágusok második része lesz a tizenharmadik kötetem és stílszerűen december 13-án lesz a könyvbemutatója :)

Izgalmas kulisszatitokkal készülök, és persze szeretettel várom a kérdéseket is.

A könyv szerdán jön ki, így vasárnapra már sokan megkapjátok. Ha beleolvastok (vadmotoros olvasók netán el is olvassák), majd ne spoilerezzetek. Én is figyelek rá, hogy ne szóljam el magam :)

Remélem, a könyv utolsó két jelenete - így vagy úgy, de - erős érzéseket fog kelteni... :D 

A könyvbemutató az On Sai Facebook oldalon lesz (nem az eseménybe belépve), mert a főoldalon könnyebben megtaláljátok.

A beszélgetés ideje: december 13. 18 óra. 

Katt ide és az esemény küld emlékeztető üzenetet.

Aki esetleg újra meghallgatná az első kötet bemutatóját, az itt nosztalgiázhat: 

https://soundcloud.com/user-178092479/on-sai-csillagszoro-2019mp3





2020. november 20., péntek

Kulisszatitkok: Mi szerepel A két herceg borítóján?

Itt a pillanat, amikor nyomdába megy a Vágymágusok 2. - A két herceg. Ez egy ifjúsági fantasy regény, ahol a világ varázslatos voltáról és a nő-férfi szerepekről mesélek. 

Sokan kérdezték, hogy mi a titka a borítónak, és megindult a találgatás, hogy mit látunk a képen :)

A borítót most is László Maya grafikus és tetoválóművész tervezte.

Az első kötetnél azt kértem, hogy Rianna nemesi volta és a női princípium jelenjen meg rajta (eh, de lejáratták ezt a szép szót manapság), így született meg a nyakékes díszítés közepén a lótuszvirág, benne a stilizált, díszes jin jang körtével. 

Míg a második kötetnél a férfi és női erők szerepeltetését kértem, illetve mellé két jelképet és két mágiaformát.

Nagyon kíváncsi voltam, Maya hogyan oldja meg, mit talál ki, ami tükrözi könyvet és megsúgja a mit sem sejtő olvasóknak már a könyvesboltban, hogy mivel kerültek szembe :)

Ebben a kötetben aktív szereplővé válik Rianna "szelecskéje" - amit csak ő tart cukinak, de mindenki más gyilkos szélszörnynek. Az élő szelet jelképezik a kép oldalán a fuvallatok.

Szintén előtérbe kerül  a könyvben a földmágia és a mágiától élővé váló föld is, így kerültek a kristályok a képre.

2020. október 11., vasárnap

Hogyan zajlik nálam egy szerkesztés?


Szokták kérdezgetni, milyen élmény a szerkesztés, hogyan zajlik. Írók azt szokták kérdezni, nehéz-e érzelmileg a szerkesztés. Olvasók meg azt, kell-e egyáltalán szerkesztő, ha én magam is az vagyok. 

Igen, természetesen kell szerkesztő. Nekem elég sajátos munkamódszerem van, így ebből egyedi gondok szoktak fakadni, viszont más téren meg nagy könnyebbségek is. 

Szoktam néha mondani, hogy történetmesélő vagyok, nem író. Ahogy más este olvas, filmet néz, számítógépes játékot játszik, én úgy szövök történetet gyerekkorom óta. Hatalmas mennyiségen túl vagyok. Ilyenkor lesüllyedek egyfajta imaginatív térbe és történetszövés közben pihen az elmém. Egy másik világ "istene" vagyok; sosem szerepelek a sztoriban, nem kerül bele a valóságból ember, nem is reál történetek ezek, hanem sci-fi, fantasy világok. Nem szavakban vagy képekben gondolkozom, hanem "belülről" alkotom meg. Motivációk, érzések, mozgások, gondolatok - ezekből épül fel. Létrehozok egy erős alaphelyzetet, és izgatottan figyelem a karakterek és a világ ütközéseit, a világok belső törvényszerűségeit. Imádok új és új világokat teremteni.

Kb. három hét, míg egy regény méretű sztori lejátszódik, és legtöbbet hagyom a semmibe süllyedni. Viszont ha érdekesebb, újra eljátszom vele, variálni kezdem. Mi történik, ha egy szereplő más életkorú vagy nemű lesz, hogyan változik az esemény? Mi történik, ha egy kulcsjelenetben valaki más döntést hoz? Vagy hogyan néz ki a sztori a mellékszereplő szemével? Ha párszor elmesélem, egyre komplexebbé válik, és van, hogy pár hónapig elkísér. Ám ilyenkor is hagyom a semmibe süllyedni.

2020. szeptember 30., szerda

Szeptemberi anyagok a Patreonon

Múlt héten létrehoztam a Patreon oldalamat, és az elmúlt pár napban feltettem rá néhány írást és hanganyagot. Minden hó végén tervezek egy blogbejegyzést arról, hogy épp mi került ki. 

A szeptemberi tartalom:

Írások:

  • Isten arcai (új novella, reál)
  • Termékvisszahívás - avagy legyen neked is Edwardod, saját vámpírt mindent lánynak (régi novella, sf)
  • A két herceg - első hosszabb részlet (young adult)

Pszihós témák:

  • Mire jó egy pszichológus, és hogyan válasszunk közülük? (hanganyag)

2020. június 4., csütörtök

Könyvheti hír: kész a Vágymágusok folytatása

Itt a Könyvhét, és bár most elmarad a könyves forgatag, az olvasóknak mégis van egy jó hírem. Elkészült a Vágymágusok trilógia második kötete, A két herceg.

mertolvasnimindigjo Insta képe
Az első kötetben Rianna grófkisasszony, aki titokban szipoly, békésen éldegél tudós apjával és zenész ikeröccsével egy eldugott völgyben, ahol a természet érzőn él és könnyedén öl. Ám egy napon sorozótiszt jön, és tévedésből a fiúruhás Riát viszi el kiképzésre. Az érkező Kartal hercegnek szedik össze a csapatot, ám valakinek ez nem tetszik, és az életükre tör. Ria próbál életben maradni, és mást is életben tartani, miközben a mágiája zavarba hozza a fiúkat. Persze, Kartal is megjön, hogy a helyzet még jobban romoljon.
Aki nem ismeri a sztorit, itt beleolvashat.

Nagyon szerettem a második kötetet, a A két herceget írni. (Itt meséltem is a lezárás életérzéséről.)
De miről is szól a mostani történet?

Az elsőben a vígjátéki elemek keveredtek egy kis krimivel. 
A mostaniban viszont nem külső ellenség a fontos, hanem a belső. Kissé lélektanibb lesz ez a kötet, mert Riának és Kartalnak meg kell küzdenie önmagával, a félelmeikkel és a vágyaikkal. Hol segítik a egymást, hol fordul a helyzet, és a másikra vadásznak.